Wezwanie: +356 2578 3501 info@remax-malta.com
  • Malta-Fort_St_Angelo

Dlaczego Malcie

Istnieje wiele powodów dla których warto wybrać Maltę, bez względu na to czy w celach zarobkowych czy wypoczynkowych, a ciepły, śródziemnomorski klimat, to zaledwie jedna z jej licznych zalet…

Inwestowanie w nieruchomości na Malcie
Malta i Gozo mają dużo do zaoferowania, zwłaszcza w przemyśle nieruchomości, który znajduje się tutaj  obecnie w fazie ogólnego wzrostu. Mimo że to właśnie nieruchomości “z górnej półki” cieszą się stosunkowo większym zainteresowaniem, średnio (uwzględniając wszystkie nieruchomości na Malcie) odnotowano aż 10% wzrost w stosunku do ubiegłych lat.

Posiadając sieć ponad 6000 biur i 120.000 współpracowników na całym świecie, w dość natualny sposób utworzyliśmy obszerną bazę danych. To właśnie dzięki temu, zdobyliśmy cenne doświadczenie, niezbędne do przeprowadzania transakcji z zagranicznymi klientami. W zależności od potrzeb i celów indywidualnego klienta, nasi agenci służą kompleksową pomocą. Kupno posiadłości na Malcie samo w sobie jest dość proste, jednak wiąże się z pewnymi ścislymi procedurami, przez które z przyjemnością Państwa przeprowadzimy, jeśli nadejdzie ku temu czas.

Biznes na Malcie
Obecnie Malta próbuje wypracować sobie strategiczną pozycję na rynku poprzez pozyskiwanie różnego rodzaju przemysłów. Firmy zajmujące się oceną ryzyka, firmy tworzące oprogramowanie, zagraniczne banki i firmy inwestycyjne szerzą się w zastraszającym tempie z powodu bardzo korzystnych stawek podatkowych i ulg, które rząd przewiduje dla tych branż. Szersza perspektywa tego zagadnienia przedstawiona jest na stronie internetowej Malta Enterprise, pod adresem: www.maltaenterprise.com .

Prawdopodobnie na Malcie zostało założonych aż 90 firm hazardowych, a na przyjęcie wniosku czeka ponad 50 kolejnych. Microsoft Corporation i inne wielkie firmy tworzące oprogramowania, jak chociażby  Uniblue Systems i GFI, także zostały założone na Malcie, a to dopiero początek, bo wraz z otwarciem  SmartCity@Malta powstanie ponad 3000 miejsc pracy dla osób wykalifikowanych w dziedzinie technologii informacyjnej. SmartCity@Malta ma być parkiem technologicznym, stworzonym na podobieństwo IT City w Dubaju (www.dubaiinternetcity.com) i z założenia ma ściągnąć na Maltę dużych, średnich i małych graczy z sektora IT, a także ziścić maltańską wizję bycia centrum zarówno dla Europy jak i półocnej Afryki. Negocjaje dobiegają już końca a Malta liczy na pozytywne zmiany ekonomiczne w całym kraju, które z pewnością przełożą się także na rynek nieruchomości.

Na Malcie znajdują się wszystkie 4 słynne firmy audytowe: Deloitte, Price Waterhouse Coopers, KPMG and Ernst & Young, ale także inne, wykwalifikowane firmy które zawsze chętnie prześlą rachunek… oczywiście za bardzo dobrą i profesjonalną poradę, która zoszczędzi wiele czasu i pieniędzy.
Malta wita nowe firmy z otwartymi ramionami i z odpowiednio przystosowaną infrastruktuą, oferując im w zamian świetne perspektywy rozwoju i zarobku, poprzez konkretne ulgi i niskie podatki.

Główne powody dla których warto wyjechać na Maltę:

– ciepły klimat
Mimo że Malta leży w strefie klimatycznej śródziemnomorskiej, a na pogodę silnie oddziałuje otaczające morze. Lato jest ciepłe, suche i bardzo słoneczne. Deszcz praktycznie nie pada od kwietnia do sierpnia, a w lipcu i sierpniu temperatura utrzymuje się na poziomie powyżej 30ºC. Z powodu bardzo dużej wilgotności powietrza wysokie temperatury mogą być trochę irytujące, ale chłodna morska bryza, zwłaszcza przy brzegu, sprawia że lato staje się tutaj o wiele przyjemniejsze. Zimy są raczej łagodne, temperatura dzienna rzadko spada poniżej 10ºC, a nocą nigdy nie spada poniżej zera. To właśnie z tego powodu na Malcie nigdy nie pada śnieg!

-  rozrywka i wypoczynek
Pora letnia na Malcie to synonim spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pośród niekończących się plaż i wybrzeży każdy znajdzie coś dla siebie. Ale Malta to coś więcej niż tylko morze i słońce. Wyspa oferuje niezliczone możliwości zwiedzania i odkrywania: prehistoryczne świątynie, rzymskie ruiny, średniowieczne zamki, okazałe kościoły i przydrożne kaplice… Coś dla siebie znajdą także miłośnicy nurkowania. Malta uważana jest za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w Europie zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów, a wszystko to zawdzięcza bardzo czystym wodom, małym falom i sporadycznie występującym prądom morskim.
Wspomnieć należy także o bogatym życiu nocnym, które oferuje Malta. Miasta takie jak St.Julians i Sliema budzą się do życia głównie w nocy. Od niedawna wyspy Maltańskie stały się także  centrum sceny klubowej. Sławni Dj’e z całego świata, m.in Paul Oakenfold, Erick Morillo,Tiesto i Van Heill często pojawiają się na maltańskiej scenie.

- interesująca historia
W roku 60 święty Paweł rozbił się podczas swojej podróży powrotnej do Rzymu i wprowadził chrześcijaństwo na Maltę. W 870 roku Arabowie podbili wyspy Maltańskie, zostawiając na nich ważny i odczuwalny po dziś dzień ślad – język maltański. Życie artystyczne i kulturalne wyspy są ‘zarażone’ twórczością takich artystów jak Caravaggio, Mattia Preti i Favray którzy byli zamówieni przez Rycerzy do ozdabiania kościołów i pałaców . W 1798 Napoleon Bonaparte przejął Maltę od Rycerzy podczas swojej drogi do Egiptu, jednak obecność francuzów na wyspie była krótka. Brytyjczycy rządzili na Malcie aż do 1964 roku, kiedy to w końcu Malta uzyskała niepodległość. Maltańczycy zaadoptowali brytyjski system administracji, edukacji i legislacji, a nowoczesna Malta najpierw w roku 1974 stała się Republiką, a potem w 2004 została członkiem Unii Europejskiej.

- bogata kultura i dziedzictwo
Jest wiele dziedzin kultury na Malcie które czekają na odkrycie: 16 wieczny Grandmasters’ Palace (w którym teraz znajduje się parlament), Sacra Infermeria (która teraz jest w pełni wyposażonym centrum konferencyjnym), St. James Centre for Creativity odrestaurowane umocnienie, które teraz jest miejscem wystawiania nowoczesnych dzieł sztuki, kontrastujących z oryginalną, szorstką teksturą ścian i odkrytych na nowo przestrzeni.
Sztuka od zarania dziejów miala dla Maltańczyków duże znaczenie i wciąż jest pieczołowicie kultywowana. Ważną rolę odgrywa też teatr, barwna i żywa reprezentacja kultury Maltańskiej na lokalnej scenie. 18-wieczny Manoel Theatre stanowi wspaniale miejsce do odgrywania sztuk. Nawet podczas Świąt Bożego Narodzenia warto odwiedzić teatr i obejrzeć jedną ze slynnych pantomim, dla rozrywki zarówno dorosłych jak i dzieci.

- bezpieczeństwo
Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami (World Risk Report 2012), Malta jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych krajów na całym świecie, z powodu niewielkiej przestępczości i braku zagrożeń naturalnych.


- łatwy dostęp
Zaledwie 2godz 40min , tylko tyle zajmuje lot na Maltę ze środkowej Europy. A teraz jeszcze lepsza wiadomość – nie jest potrzebny nawet paszport, bo Malta jest członkiem Unii Europejskiej. Dla obywatelów państwa Polskiego akceptowanym i wymaganym dokumentem potwierdzającym tożsamość jest dowód osobisty.

- Gozo i Comino
Z daleka od miejskiego zgiełku, Wyspy Maltańskie oferują mnóstwo naturalnych, godnych podziwu miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Większość z nich jest praktycznie nietknięta ręką nowoczesności, a zdaniem badaczy w niektórych częściach wyspy można znaleźć także najstarsze stojące struktury, pochodzące nawet z przed 4 tysięcy lat! Gozo jest ekstremalnie popularna wśród zarówno turystów jak i miejscowych, ze względu na swój spokój i “ciche piękno”.
Comino natomiast jest często określana mianem “miejsca w którym czas się zatrzymał’. Przypuszcza się, że była ona kryjówką piratów i przemytników. Ma tylko 2,5km długości i 1,5km szerokości przez co nadaje się idealnie na piesze wędrówki.

i… szansa na podszkolenie swoich zdolności językowych!
Because studying in the sun is more fun!

Język angielski nauczany w maltańskich szkołach językowych jest na bardzo wysokim poziomie, według standardów brytyjskich i przez profesjonalna kadrę nauczycieli. Na samej Malcie i Gozo jest ponad 40 szkoł językowych, każda ze swoją specjalną atmosferą i wyjątkowym podejściem do ucznia. Nie ma lepszego sposobu na to by nauczyć się angielskiego szybciej niż pojechać do kraju gdzie 90% obywateli mówi płynnie po Angielsku!

Spośród innych powodów, które przemawiają za tym by odwiedzić Maltę wymienić można jeszcze:

- gościnni i pomocni mieszkańcy, którzy w dodatku mówią płynnie po angielsku

- krystalicznie czyste, niebieskie Morze Śródziemne

- korzystne dla klienta procedury związane z kupnem posiadłości na Malcie a także z jej ewentualną, późniejszą sprzedażą

- przychyne umowy podatkowe ze strategicznymi krajami Europy

- respektowana jurysdykcja w przyłączaniu nisko opodatkowanych firm

- znakomite centrum bankowe z obecnością głównych międzynarodowych banków

- stabilność polityczna

- rozsądny koszt życia

- bardzo korzystne warunki stałego pobytu