Wezwanie: +356 2578 3501 info@remax-malta.com
  • Malta-Fort_St_Angelo

Główne projekty budowlane na Malcie i Gozo

Zostało udowodnione, że rynek nieruchomości na Malcie to solidna inwestycja. Dzięki silnym insytutcjom bankowym, ograniczonej ilości ziemii pod zabudowę i dużym zainteresowaniem wśród zagranicznych inwestorów, rynek nieruchomości na Malcie pozostał stabilny nawet wtedy kiedy inne Europejskie kraje były w stanie recesji.

Przez ostatnie dziesięć lat na Malcie pojawiło się wiele nowych projektów budowlanych, które zmieniły obraz całeg przemysłu, a także stworzyły punkt odniesienia w kwestii jakości, która jest tutaj jedną z lepszych, jak i nie najlepszych, w porównaniu z innymi krajami.

To właśnie nowe budownictwo na Malcie nie tylko zaznaczyło Maltę na światowej mapie nieruchomości, ale także stworzyło unikalną społeczność inwestorów, zarówno lokalnych jak i zagranicznych, którzy razem czerpią korzyści z nowego stylu życia, nieznanego wcześniej przez Wyspy Maltańskie.

Wysoka jakość życia, ciepły klimat, możliwości jakie daje stały pobyt, a także fakt że Maltańczycy mówią płynnie po angielsku były jednymi z glównych czynników które przyczyniły się do tego, że Malta stała się tak atrakcyjnym miejscem dla cudzoziemców na kupno pierwszego lub drugiego domu. Maltańska infrastruktura jest dopełniona przez słynne pięcio i czterogwiazdkowe hotele, parki technologiczne oraz centra biznesowe poświęcone głównie branżom związanym z finansami. Warto także dodać ze Valletta stanie się europejską stolicą kultury w 2018 roku.

Nabywanie nieruchomości jest stosunkowo prostym i bezpiecznym, regulowanym odgórnie procesem. Cudzoziemcy mogą kupować tyle posiadłości ile zapragną, pod warunkiem że znajdują się one w specjalnie wyznaczonych miejscach (Special Designated Areas). W przypadku kiedy nieruchomość znajduje się w innym miejscu, każdemu obcokrajowcowi przysługuje jedna nieruchomość na osobę zależną. Rezydenci nie mają natomiast w tym zakresie żadnych ograniczeń.

Poniżej znajduje się lista z głównymi projektami budowlanymi na Malcie i Gozo. Z myślą o Państwa wygodzie, nadmieniliśmy także, które z projektów znajdują się we wspomnianych wcześniej specjalnych strefach.

Projekty na Malcie 

Portomaso
Portomaso Marina Development znajduje się niedaleko pięciogwiazdkowego hotelu Hilton i będzie jedną z najbardziej prestiżowych posiadłości kiedykolwiek zbudowanych na Malcie. To jedna z tych luksusowych lokalizacji, które podróżujący biznesmeni, emigranci a także lokalne rodziny uznają za bardzo wygodne. Z wszystkim czego potrzeba w zasięgu ręki, włączając w to nowoczesne parkingi, supermarkety, centra handlowe, różnego rodzaju restauracje i wiele innych miejsc rozrywki – wynajem nieruchomości w takim miejscu gwarantuje zwrot inwestycji.


Verdala Mansions
Verdala Mansions, kompleks apartamentów z trzema lub czterema pokojami do wyboru, położony w miejscowości Rabat, jest posiadłością ukończoną niedawno, utrzymaną w bardzo nowoczesnym stylu i zawierającą wszelkie możliwe udogodnienia. Trzydzieści mieszkań oraz cztery ekskluzywne apartamenty na samym szczycie budynku, położone są w najwyższym miejscu na wyspie i otoczone przepięknym krajobrazem.

Tigne Point
Tigne point na samym szczycie półwyspu Sliema jest nowym, komercyjno wypoczynkowym przedsięwzięciem umieszczonym na tle 500 letniej histori wyspy. Ten dostęny tylko dla osób podróżujących pieszo obiekt, łączy w sobie dwa zupełnie różne typy apartamentów, centrum komercyjne, a także ośrodki sportowe i wypoczynkowe.

St.Angelo’s Mansions
Fort St. Angelo jest kulturowym i historycznym skarbem o wielkiej wartości nie tylko dla Malty ale także dla całego świata. To pewnego rodzaju wizytówka Malty, symbol oporu Malty w czasach wojny, brama do Wielkiego Portu, najbardziej dramatyczne i imponujące miejsce na Malcie. Spektakularny, architektoniczny pomnik i niezastąpiona ikona maltańskiej tożsamości.

Metropolis Plaza
Metropolis Plaza jest dynamicznym i nowym architektonicznym projektem. Składa się z wysokiej jakości apartamentów rezydencyjnych, willi, penthouse’ów, jednostek komercyjnych i pod wynajem. Budynek sam w sobie jest ekscytującą, awangardową konstrukcją, złożoną z trzech wieżowców, najwyższych budynków tego typu na wyspie. Wszystko to zostało zaprojektowane z największą dbałością o szczegóły. Co więcej z apartamentów roztacza się malownicza panorama wyspy, między innymi z Valletta, Wyspą Manoel oraz Sliema Creek.

Tas-Sellum Residence
Tas-Sellum Residence jest przykładem standardowego, nowego budownictwa, gdzie apartamenty mają widok na morze bo znajdują sie zaraz nad wybrzeżem. Barwne krajobrazy dopełniają praktyczne, podziemne garaże, strepy bez samochodów, trzy baseny oraz niewielka ilość sąsiadów (małe zagęszczenie budynków, gwarantujące ciszę i spokój).

Madliena Village
Śródziemnomorski luksus Malty, specjalnie zaprojektowana miejscowość na samym szczycie wzgórza, z zapierającymi dech w piersiach widokami oraz imponującym morzem rozciągającym się na całym horyzoncie. Madliena Village oferuje Państwu szansę na na życie z tym wszystkim, a nawet więcej! Posiadłość jest bardzo blisko od stardowanej, średniowiecznej wioski Gharghur, któa jest atrakcją dla wielu turystów. Bardzo blisko, bo zaledwie 5min samochodem, znajdują się także centra i ośrodki sportowe.

Projekty na Gozo

Kempinski
Rezydencje Kempinski składają się z 60 posiadłości rozmieszczonych w kompleksach. Zaprojektowano je  tak, aby łączyć pięciogwiazdkowy serwis z zaciszem prywatnego domu. Te indywidualne, stylowe,  śródziemnomoskie rezydencje oferują każdemu z Państwa nowoczesny luksus i komfort, razem z legendarnym, najwyższej klasy serwisem z której słynie Kempinski. Wszystko to z gwarancją bezpieczeństwa i Państwa zadowolenia.

Tal-General
Tal-General jest nowo powstałym przedsięwzięciem znajdującym się na skraju spokojnego miasteczka San Lawrenz. Każde mieszkanie może poszczycić się zachwycającym widokiem na morze, pozwalającym oglądać jedyne w swoim rodzaju zachody słońca. Swoim mieszkańcom oferuje zrelaksowany styl życia w bardzo spokojnej i bezpiecznej okolicy.

Hillock
Rezydencje Hillock uważane są za najlepsze ze wszystkich w Marsalforn, na wyspie Gozo. Składają się z ponad 150 apartamentów, każdy z imponującym widokiem. Cały projekt podzielony jest na kilka indywidualnych bloków z określoną liczbą apartamentów. Wśród całego asortymentu, dostępnych jest wiele przestronnych mieszkań, z dwoma lub trzema sypialniami, a także z zamykanymi, osobnymi garażami. Rezydencje Hillock są także uważane za przyjazne dla środowiska, a w ich okolicy zapewniono dużo zieleni.

Vista Point

Nowo powstała zabudowa usytuowana w sercu jednego z najbardziej znanych kurortów na Gozo, niedaleko zatoki i kilku innych miejsc rozrywki. Cechą rozpoznawalną oferowanych tam apartamentów są bez wątpienia spektakularne widoki. Mieszkania od strony północnej mają widok na morze, natmoiast mieszkania od strony południowej mogą się poszczycić widokiem na samą wyspę. Rozkład apartamentów został bardzo dobrze przemyślany i starannie zaprojektowany, tak by dopasować sie do potrzeb każdego, indywidualnego klienta. Mieszkania sprzedawane są już wykończone, każde z dużą dbałością o jakość i szczegóły.