Wezwanie: +356 2578 3501 info@remax-malta.com
 • Malta-Fort_St_Angelo

Kupno domu na Malcie na terenach specjalnie wyznaczonych

Malta od lat słynie wśród turystów i emigrantów, jako idealne miejsce do  inwestowania w nieruchomości. Przez ostatnie dwie dekady, liczne ulgi podatkowe, zmniejszenie zbyt rozbudowanej biurokracji, a także łatwiejszy dostęp, zachęcił wiele osób do inwestowania w posiadłości na Malcie.

Tereny wyznaczone

Na Malcie istnieje kilka obszarów, które przeznaczone są tylko pod budowę mieszkań i domów   dla obcokrajowców przebywających na Malcie. Nabywając nieruchomość na terenach specjalnie oznaczonych, obcokrajowiec traktowany jest na równych prawach co obywatel Malty. Nieruchomości na terenach wyznaczonych są zaprojektowane z najwyższą dbałością o szczegóły i z uwzględnieniem wszelkich udogodnień. Często oferowane są tam: baseny, centra i galerie handowe, supermarkety, restauracje, parkingi oraz przystanie.

Na chwilę obecną, tereny specjalnie wyznaczone to:

 • Portomaso Marina Development, St. Julians, Malta;
 • Portomaso Extension I, St Julians, Malta;
 • Cottonera Development, Cottonera, Malta;
 • Tigne Point, Tigne, Malta;
 • Tas-Sellum Residence, Mellieha, Malta;
 • Madliena Village Complex, Malta;
 • SmartCity, Malta;
 • Fort Cambridge Zone, Tignè, Malta;
 • Ta’ Monita Residence, Marsascala, Malta;
 • Pender Place, St. Julians, Malta;
 • Metropolis Plaza, Gzira, Malta;
 • Fort Chambray, Ghajnsielem, Gozo;
 • Kempinski Residences, San Lawrenz, Gozo

Wymagania

Obszary specjalnie wyznaczone są zwolnione z konieczności posiadania zgody na zakup nieruchomości. Oznacza to, że cudzoziemcy, bez względu na ich narodowość, mogą inwestować w nieruchomości znajdujące się na tych terenach, na tych samych prawach co obywatele Malty. Gdy posiadłość raz już zotanie nabyta, może być także w późniejszym czasie wynajmowana, bez żadnych ograniczeń.

Wynajem nieruchomości

Jedną z największych zalet kupna posiadłości z obszarach specjalnie wyznaczonych, jest to, że nie ma żadnych regulacji dotyczących wynajmowania nieruchomości osobom trzecim. Ci z Państwa, którzy zdecydują się zainwestować w tego typu posiadłości, mogą liczyć na pewny zysk z dzierżawy.

Nieruchomości poza obszarami specjalnie wyznaczonymi

Wszystkie nieruchomości znajdujące się poza obszarami specjalnie wyznaczonymi, wymagają pozwolenia AIP, czyli Acquisition of Immovable Property permit. Jest to specjalna zgoda którą muszą uzyskać obcokrajowcy żeby móc nabyć nieruchomość. Zgoda zostaje przyznawana tylko osobom, które spełniają wszystkie niezbędne warunki. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o niezbędnych warunkach które trzeba spełnić ubiegając się o zgodę AIP, bardzo prosimy o kontakt z jednym z naszych agentów RE/MAX Malta.

Wynajmowanie nieruchomości nabytej korzystając z pozwolenia AIP

Jeśli nieruchomość została nabyta z udziałem zgody AIP, istnieją pewne ograniczenia w przypadku gdy chcieliby Państwo ją wynająć. Ponieważ zgoda AIP jest zgodą na zakup rezydencji w celach mieszkalnych na Malcie, prawo nie pozwala Państwu wynajmować jej osobom trzecim. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy Państwa nieruchomość jest licencjonowana przez maltańskie władze zajmujące się turystyką, jako ‘wakacyjna posiadłość pod wynajem’.

Strona praktyczna

Wszystkie posiadłości w obszarach specjalnie wyznaczonych zostały stworzone z uwzględnieniem Państwa komfortu. Miejsca te oprócz wszelkich możliwych udogodnień znajdują się w świetnej lokalizacji. Są stworzone z myślą o zagranicznym stylu życia, dlatego też uwzględniają wszelkie potrzeby, które mogą mieć obcokrajowcy. To połączenie wygody, komfortu i bezpieczeństwa ze wszstkim tym co może zaoferować duże miasto.