Wezwanie: +356 2578 3501 info@remax-malta.com
  • Malta-Fort_St_Angelo

Kupno nieruchomości pod wynajem

Kupno nieruchomości pod wynajem (przygotowanie posiadłości, utrzymanie i serwis).

Kupno nieruchomości pod wynajem

Przy tak dużym popycie na wynajem nieruchomości, przez zarówno obywateli Malty jak i obcokrajowców którzy są zatrudnieni przez różnego rodzaju firmy na Malcie, najprostsze pytanie brzmi : jak mam zainwestować pieniądze żeby otrzymać wręcz gwarantowany zysk? Odpowiedź na to pytanie brzmi – kup nieruchomość tylko po to, aby ją później wynajmować. Kupno nieruchomości jest tym co powinno się odbyć tu i teraz, jako że na rynku istnieje minimalna podaż nowocześnie przystrojonych apartamentów na rynku nieruchomości na Malcie.

Nabywając drugą, a nawet i trzecią nieruchomość na Malcie i przygotowywanie jej pod wynajem jest obecnie bardzo dobrym sposobem na inwestycję, zwłaszcza, że tak wiele osób śledzi rynek nieruchomości na Malcie w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego. Warto rozważyć profesjonalistów wysyłanych w delegację, rodzica z dzieckiem, pary na emeryturze, studentów z maltańskiego uniwersytetu, studentów zagranicznych, a także cudzoziemców, którzy stanowią na Malcie ok 5% siły roboczej.

Na obecnym rynku zainteresowanie apartamentem, który właśnie oglądasz rośnie z dnia na dzień. Ale czy to na pewno dobry wybór? Co zrobić, żeby wybrać ten właściwy?

1. Apartamenty w rozsądnej cenie nie są łatwe do znalezienia, często na rynku nie ma ich zbyt wiele, dlatego ich wybór pochłania dużo czasu i uwagi. Chyba, że korzystają Państwo z pomocy agenta RE/MAX Malta. Agencja nieruchomości znajdzie Państwu bardzo korzystną ofertę, tylko pod warunkiem że dokładnie sprecyzują Państwo swoje oczekiwania. Kiedy doświadczony agent wie czego konkretnie Państwo szukają, jest w stanie polecić Państwu takie mieszkanie, które w 100% spełni Państwa wymagania.
2. Lokalizacja – jest jedną z najwazniejszych rzeczy przy wyborze apartamentu. Najlepiej wybierać te obszary, które upodobali sobie obcokrajowcy, jak np. Sliema czy St.Julian’s. Konieczna jest obecność sklepów, restauracji i przystanków autobusowych.

3. Dobrze gdy mieszkanie znajduje się w zadbanym bloku/kamienicy. Okolica powinna być zadbana i czysta, łącznie z całym budynkiem. Należy zwracać także uwagę na sąsiadów, bo przyszli lokatorzy z pewnością nie będą chcieli potykać się o rozrzucone worki ze śmieciami czy o nieprzyjemne rzeczy pozostawione przez cudzego psa. Warto jest pomyśleć także o tym, czy w kamienicy dostępna jest sprawna winda.

4. Nie ma potrzeby inwestować w mieszkania ze zbyt dużą ilością sypialni. Tak właściwie, jest nawet udowodnione że mieszkania z jedną lub dwoma sypialniami przynoszą w ogólnym rozrachunku większy zysk niż apartament z większą liczbą pokoi.

5. Kluczem do maksymalizacji dochodu pochodzącego z wynajmu jest umeblowanie apratamentu z prostotą, ale jednocześnie z odrobiną stylu. W przypadku mieszkań i apartamentów, meble które są starodawne raczej nie zrobią na nikim wrażenia, a dodatkowo mogą tylko odstraszyć potencjalnych klientów. Należy zadbać o to, aby wykończenie mieszkania pasowało do jego stylu i klimatu. Meble w pełni sprawne i stare, sprawdzą się w mieszkaniach w bardzo starych kamienicach, tylko pod warunkiem że cały wystrój domu utrzymany jest w tych klimatach. W przypadku nowoczesnych mieszkań, lepiej spisują się jednak meble nowe i symetryczne. Ważnym aspektem jest także telewizja. To rzecz, w któą warto zainwestować – telewizor może być przyczyną zawarcia bądź zerwania umowy, nie warto dlatego na nim oszczędzać!

6. Głównym celem powinna być wygoda i funkcjonalność, z odrobiną ‘domowej atmosfery’. Poduszki na sofach, pluszowe dywaniki w łazience, kolorowe naczynia stołowe w kuchni i zasłony które ożywiają cały dom, to tylko jedne z nielicznych przykładów małych akcesoriów, które są w stanie zmienić całe mieszkanie. Złota zasada brzmi: Stwórz takie mieszkanie, w jakim sam chciałbyś mieszkać.

Przed zakupem nieruchomości warto poprosić o opienię specjalistę. Doświadczony agent nieruchomości pomoże upewnić się, czy wybór któego chcą Państwo dokonać jest właściwy.

RE/MAX Malta pomaga w utrzymaniu nieruchomości

RE/MAX Malta wprowadził niedawno do swojej oferty specjalny serwis przeglądu nieruchomości, który ma pomóc w jej utrzymaniu, a także w jej zarządzaniu. Serwis o którym mowa, będzie prowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego agenta.

Zarządzanie nieruchomością było przeprowadzane przez nasze biuro nieruchomości na małą skalę, jednakże przez ostatnie kilka lat odnotowano tak duży wzrost w popycie na tego rodzaju usługi, że zdecydowano się wporwadzić je na stałę do oferty naszych usług.

Osoby ze społeczności lokalnej, przebywające za granicą, a także cudzoziemcy mogą odetchnąć z ulgą, wiedząc że ich nieruchomością zajmuje się rzetelna, międzynarodowa firma, kiedy ich nie ma na Malcie. Firma będzie specjalizowała się glównie w zapewnieniu wszestronnego serwisu dotyczącego utrzymania posiadłości, zarówno dla osób prywatnych, jak i fizycznych.

Nowe usługi oferowane przez specjalistów z RE/MAX Malta, będą pewnego rodzaju zabezpieczniem dla osób decydujących się na kupno posiadłości poprzez naszych agentów. A wszystko to dlatego, że RE/MAX dostarcza swoim klientom wszystkiego czego potrzebują, począwszy od sprzedaży nieruchomości, oszacowania ceny za wynajem posiadłości (jeśli właściciel chce ją wynajmować), wynajmu nieruchomości, załatwienia całej ‘strony prawnej’ (uporania się z dokumentami), odbiorem czynszu, przekazywaniem rachunków, przekazywaniem e-maili do właścicieli,  a także regularnych kontroli i wielu innych usług związanych z utrzymaniem posiadłości w dobrej kondycji.

Jeśli ktokolwiek z Państwa jest zainteresowany tego typu serwisem, bądź ma jakiekolwiek pytania związane z utrzymaniem nieruchomości, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z jednym z naszych agentów:

e-mail: propertymanagement@remax.com.mt
telefon: +356 79616179