Wezwanie: +356 2578 3501 info@remax-malta.com
  • Malta-Fort_St_Angelo

Program Emerytalny na Malcie

Program Emerytalny na Malcie (planowanie emerytury na Malcie, procedury i koszta). 

Planowanie Emerytury na Malcie 

Osoby przebywające na emeryturze bądź rencie mają bardzo istotny wkład w rynek nieruchomości na Malcie. Nic więc dziwnego że całkiem niedawno podczas uroczystości organizowanej przez Ministerstwo Finansów, Rząd Maltański zaprezentował najnowszy projekt dotyczący pobytu stałego na Malcie dla emerytów i rencistów.

Wszyscy Ci z Państwa, którzy są w wieku emerytalnym, a także Ci którzy pobierają rentę lub emeryturę z pewnością będą zadowoleni z propozycji oferowanych przez Maltę.

W programie przyjęto kwotę €7,500 jako minimalne zobowiązanie podatkowe plus dodatkowe €500 za osobę zależną. Aplikanci zostaną poproszeni o udowodnienie posiadania ubezpieczenia medycznego. Muszą także przebywać na Malcie średnio 90 dni rocznie w ciągu pięcio-letniego okresu czasowego, jednakże nie mogą mieszkać pod żadną inną jurysdykcją wiecej niż 183 dni w ciągu jednego roku.

Maltański Program dla Emerytów i Rencistów jest dostępny tylko dla tych z Państwa, którzy posiadają lub którzy najmują nieruchomość na Malcie lub Gozo. W przypadku kiedy mieszkają Państwo w posiadłości  która do Państwa nie należy, a jedynie płacą Państwo za nią czynsz – okres wynajmu tej posiadłości musi wynosić minimalnie 12 miesięcy i musi być potwierdzony oryginalną umową podpisaną przez obie ze stron. Dokument ten powinien być także dołączony do Państwa aplikacji.

Minimalne kwoty za zakup lub za wynajem posiadłości na Malcie lub Gozo wynoszą:
✔  Kupno posiadłości na Malcie – €275,000
✔  Kupno posiadłości na Gozo – €250,000
✔  Najem posiadłości na Malcie – €9,600 annually
✔  Najem posiadłości na Gozo – €8,750 annually

Poniższe dokumenty i informacje będą brane pod uwagę w procesie aplikowania do maltańskiego programu dla emerytów i rencistów:
✔  4 kolorowe fotografie, takie jak do paszportu (każdy aplikant)
✔  odpis aktu urodzenia bądź odpis skrócony aktu małżeństwa
✔  kopie paszportu (stron z danymi osobowymi)
✔  zaświadczenie o niekaralności (w języku angielskim)
✔  dokument będący swoistego rodzaju zaświadczeniem o prawach do emerytury, uwzględniający wszystkie szczegóły związane z emeryturą
✔  ubezpieczenie zdrowotne
✔  nierefundowalna opłata administracyjna w wysokości €2,500

Aplikacje mogą być przyznane tylko wtedy kiedy zostaną dostarczone do autoryzowanych i zarejestrowanych placówek.

W przypadku gdy mają Państwo jakieś pytania bądź też chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej szczegółów związanych z którymś z powyższych tematów, serdecznie zapraszamy do kontaku z jednym z naszych agentów od sprzedaży lub wynajmu.