Wezwanie: +356 2578 3501 info@remax-malta.com
  • Malta-Fort_St_Angelo

Przeprowadzka na Maltę

Przeprowadzka na Maltę (dlaczego warto, edukacja, pobyt stały).

Dlaczego warto przeprowadzić się na Maltę?

Przeniesienie swojego biznesu do innego kraju jest dużą, zazwyczaj bardzo przemyślaną decyzją. Przy jej podejmowaniu bierzę się pod uwagę nie tylko koszt życia, lokalizację, sytem podatkowy czy płace, ważną rolę odgrywa także szkolnictwo oraz obecna sytuacja polityczna danego kraju. To właśnie dlatego RE/MAX Malta specjalizuje się w tak szerokim wachlarzu usług, by zapewnić Państwu wszystko to czego Państwo potrzebują: od zakładania własnego biznesu, aż do przeprowadzki całych rodzin na Maltę. Mamy swój własny know-how oraz odpowiednie kontakty, które dają pewność że wszystko pójdzie gładko.

Będąc pionierami w zapewnianiu wszechstronnego serwisu, zespół specjalistów RE/MAX Malta ma odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania. Służymy pomocą swoim klientom, bez względu na to czy potrzebują oni porady związanej z zakładaniem własnego biura na Malcie, pozwolenia na pobyt czy wyboru szkoły dla dziecka.

Wyszukanie odpowiedniego miejsca na założenie biznesu może okazać się bardzo trudnym zadaniem, z którym większosc firm miewa dużo problemów. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w transakcjach międzynarodowych, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu nieruchomość o najwyższej możliwej specyfikacji, spełniającej w stu procentach wszystkie potrzeby i wymagania danego biznesu.

Lokalizacja

Archipelag Wysp Maltańskich znajduje się praktycznie w samym centrum Morza Środziemnego, ok 93km od wybrzeży Sycylii. Jednak podróż na Maltę samolotem zajmuje tylko kilka godzin z większości państw Europy Centralnej (z Polski leci się tutaj ok 2h i 40 minut).

Sama Malta może poszczycić się bardzo długą tradycją handlu, mającego swój początek jeszcze w czasach przed narodzinami Chrystusa. Kartagińczycy, Rzymianie, Arabowie, Rycerze Świętego Jana i inni, razem z Francuzami i Brytyjczykami odkryli ekonomiczny potencjał drzemiący w Wyspach Maltańskich.  Przez blisko dwa stulecia Malta była oficjalnym, śródziemnomorskim portem Brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej. To właśnie stało się w późniejszym czasie fundamentem dla rozwoju industrialnego wysp.

Szkolnictwo

Standard edukacji na Malcie jest wysoki i opiera się na wzorcach brytyjskich. Angielski jako drugi język urzędowy jest używany w szkołach do objaśniania zagadnień innych nauczanych przedmiotów. W biznesie natomiast, na równi używa się Maltańskiego i Angielskiego, jednak to właśnie ten drugi jest najczęściej spotykany. Maltańczycy potrafią mówić także płynnie po włosku, a niektórzy znają także niemiecki i francuski.

Uniwersytet Maltański zapewnia darmową naukę ok 8 tys studentom w dziedzinach takich jak: medycyna, prawo, architekturs, inżynieria, technologia informacyjna, studia biznesowe, zarządzanie, księgowość, a także wiele wiele innych. Co roku Uniwersytet kończy 1800 studentów.

Co wiecej Maltański Instytut Sztuki i Technologii (Malta College of Arts and Technology) zapewnia zawodowe, profesjonalne prestiżowe szkolenia ze sztuki i projektowania, informatyki i inżynierii, budownictwa i konstrukcji a także z biznesu i handlu. Wszystkie te działania mają wyraźny wpływ na dostępność siły roboczej gotowej do rekrutowania.

Bez wątpienia, szkolictwo jest ważną kwestią i powinno być brane pod uwagę dość poważnie, zwłaszcza kiedy chodzi o przeprowadzkę całą rodziną do kompletnie odmiennego państwa. Dobrze jeśli przed przyjazdem zostaną Państwo poinformowani o angielskich i międzynarodowych szkołach na Malcie. Z przyjemnością przedstawimy Państwu całą ofertę szkoł dostępnych na wyspie, a także pomożemy w dokonaniu dobrego wyboru.

Pobyt stały

Z roku na rok Malta przyciąga coraz większą liczbę zagranicznych rezydentów. Chociaż wizja systemu z niskimi podatkami jest kusząca, do wzrostu popularności Malty wśród turystów przyczynilo się także kilka innych czynników, między innymi : atrakcyjny klimat i rozsądny koszt życia w porównaniu z innymi częściami Europy. Co więcej, warunki mieszkaniowe są tutaj na wysokim poziomie, a inwestycja w nieruchomości w kraju z niezwykle ograniczoną powierzchnią jest bardzo rozsądnym wyborem.

Definicja

Osoby o statusie rezydenta na Malcie, posiadają specjalną zgodę na stały pobyt. Zgoda ta uprawnia ich do przebywania na Malcie, ale bez konieczności spędzenia tam jakiegoś ściśle określonego czasu minimalnego. Potencjalny aplikant może ubiegać się o zgodę, która obejmuje także osoby zależne, a konkretniej: dzieci i młodzież do 18 roku życia, współmalżonka/współmałżonkę, rodziców bądź dziadków wskazanych przez osobę aplikującą.

Ulgi

Fiskalne

Osoby uprawnione do przebywania na Malcie na stale podlegają podatkowi o jednolitej stawce (zryczałtowana opłata) w wysokości 15% od dochodu przekazanego Malcie.

Zwolnienie z oplaty celnej i podatku VAT

Następujące artykuły mogą być importowane bezcłowo w przeciągu sześciu miesięcy od daty przyjazdu na Maltę. W takich okolicznościach nie są wymagane żadne licencje na import:

- rzeczy gospodarstwa domowego a także rzeczy osobiste

- meble i inne artykuły codziennego użytku

- jeden prywatny pojazd na osobę (mąż i żona liczą się jako jedna osoba)

Repatriacja kapitału i dochodu

Każda niewydana część kapitalu sprowadzonego na Maltę lub jakikolwiek dochód zgromadzony podczas pobytu rezydenta na Malcie może zostać repatriowany.

Zyski ze sprzedaży posiadłości także mogą być repatriowane.

Proces aplikacyjny

- certyfikat z banku osoby aplikującej poświadczjący spełnianie kryteriów finansowych i możliwość przekazania minimalnej, określonej prawnie kwoty na Matę

- zaświadczenie o niekaralności

- kopie aktu urodzenia, zarowno aplikanta jak i osób zależnych

- kopia umowy wynajmu posiadości bądź dowód zakupu posiadłości (jeśli aplikant ma już wybraną nieruchomość w której będzie mieszkał)