Wezwanie: +356 2578 3501 info@remax-malta.com
  • Malta-Fort_St_Angelo

Zakładanie biznesu na Malcie

Zakładanie biznesu na Malcie (dlaczego warto, jak wybrać odpowiednią siedzibę dla firmy, korzyści i podatki). 

Przez lata firma RE/MAX Malta zbudowała bardzo dobre relacje z międzynarodowymi firmami audytowymi i z biurami notarialnymi które posiadają dużą wiedzę z zakresu prawnego na Malcie. Zawsze polecamy swoim klientom zasięgnięcie porady od wykwalifikowanego agenta zanim zdecydują się na pozukiwanie posiadłości.

Jeśli tego Państwo wymagają, chętnie wskażemu Państwu odpowiednie firmy audytowe które trafią w Państwa oczekiwania. Możemy także, na Państwa życzenie, zaopatrzyć Państwa w szczegółową listę potrzebnych kontaktów do właściwych ludzi, do których mogą się Państwo zwrócić o pomoc lub poradę.

Dlaczego warto założyć biznes na Malcie?

Solidne pochodzenie Malty doprowadziło do obecnego bardzo przyjaznego środowiska dla prowadzenia biznesu. Liczne ulgi podatkowe przyczynily się do tego, że Malta jest świetnym środowiskiem dla potencjalnych inwestorów. Na wyspie znajduje się teraz ponad 200 przedsiębiorstw należących do zagranicznych właścicieli, są to między innymi firmy produkujące: elektornikę, sprzęt medyczny, leki, oprogramowanie, komponenty do samochodów, narzędzia, komponenty do samolotów, meble i jedzenie. Stabilna sytuacja ekonomiczna i rozsądne regulacje przemysłowe, połączone z konkurencyjnymi kosztami zatrudnienia stały się filarami sukcesu wielu zagranicznych korporacji przez ostatnie czterdzieści lat.

Zagraniczni bezpośredni inwestorzy odnaleźli wiele zalet w Malcie głównie z sektorach powiązanych z produkcją, rozwojem produktu, badaniami, sprzedażą i marketingiem. Co więcej, duża liczba obustronnych i wielustronnych układów podatkowych zapewniająca przychylne warunki eksportowe do krajów Europy, Stanów Zjdenoczonych, Japonii, Ameryki Pólnocnej i Środkowego Wschodu.

Potencjal ludzki

Pomimo braku minerałów i surowców Malta posiada jeden bardzo ważny atut – to sila robocza. W obecnych czasach Maltańczycy zostają dalej tak ciężko pracującym i przedsiębiorczyma narodem jakim zawsze byli od początku swojej historii. Są bardzo dobrze wyszkoleni i wytrenowani. W praktyce wygląda to w ten sposób, że CV osoy aplikującej na dane stanowisko bardzo żadko kiedy zostaje odrzucone czy to w rejonie Morza Sródziemnego czy gdzieś indziej.

Maltańczycy wyniesli wiele nauki ze swojej historii. W rezultacie, po dziś dzień, każde doświadczenie jest dla nich motywacją, wykorzystują je na swoją korzyść i wiele sie z niego uczą. Najprawdodpodobniej w Europie nie ma obecnie takiego samego rodzaju pracowników, których podejście do pracy i ogólne nastawienie odpowiadało by temu spotykanemu na Malcie. To w pewien sposób tłumaczy sukces odniesiony przez Maltę i jej obywateli.

Wybór odpowiedniej siedziby

Nasz doświadczony zespół agentów pomoże Państwu w wyszukaniu strategicznej lokalizacji dla Państwa biznesu. Z obszernego zbioru nieruchomości które mamy obecnie w naszej bazie danych, mamy tą dogodność że jesteśmy w stanie zaoferować każdemu klientowi nieruchomość która spelni w stu procentach nie tylko wymagania potrzebne do prowadzenia danej dziłalności gospodarczej, ale także spełni osobiste wymagania klienta, dostosowując się do jego stylu i poziomu życia.

Bez względu na to czy szukają Państwo idealnego miejsca na otworzenie własnej dzialalności gospodarczej, dużej bądź małej restauracji, magazynu czy innego typu posiadłości komercyjnej, jesteśmy przekonani że w naszej bazie danych znajdzie się idealna nieruchomość dla każdego z Państwa.

Przedsiębiorstwa Maltańskie, program promujący biznes na Malcie

Program The Malta Enterprise został stworzony przez Rząd Maltański żeby pomóc biznesom założonym na Malcie. Akt prawny dotyczący promowania biznesu na Malcie (BPA -  Business Promotion Act) wprowadził większy zasięg i elastyczność co do bodźców dostępnych dla promocji biznesu i pokrywa o wiele szerszy zakres kwalifikujących się sektorów i czynności niż wcześniej.
BPA dostarcza przede wszystkim zachęty tym branżom, które wykazują ciągły wzrost i duży potencjal pracowniczy, głównie chodzi o produkcję (w tym także tworzenie oprogramowania komputerowego), naprawa, ulepszanie i konserwacja.

Warunki programu promującego biznes na Malcie, zapisane w specjalnym akcie prawnym dostarczają atrakcyjnych fiskalnych korzyści dla firm zaangażowanych w kwalifikujące się czynności produkcyjne.

Korzyści dostępne w akcie prawnym promującym przedsiębiorstwa na Malcie (Business Promotion Act) mogą być podzielone na mniejsze części, a konkretniej: korzyści podatkowe i korzyści niepodatkowe.

(Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo pod tym adresem: www.maltaenterprise.com)

Korzyści podatkowe

Inwestycyjny kredyt podatkowy (Investment Tax Credit)

Może przynieść korzyści tylko tym firmom, które są upoważnione do czerpania korzyści ze zredukowanych stawek podatku dochodowego.

Zwiększona wartość oferty firmy

Adresowana do tych firm, które nie są uprawnione do pobierania zredukowanych stawek podatku dochodowego i które składają się z planu przez co firmy tego rodzaju odnoszą korzyści ze zredukowanych stawek podatku dochodowego odpowiednio do wzrostu wartości dodanej wywodzącej się z ich aktywności gospodarczej.

Inwestycyjne dopłaty

Redukcja podatku oprócz zapewnionej dodatkowo deprecjacji podatku

 Zredukowane stawki podatkowe na reinwestowany zysk

Podatek od zysków ktore są ponownie zainwestowane w projekty zatwierdzone przez Malta Enterprise będzie zredukowany ze stawki wynoszącej 35% do stawki wynoszącej 19.25% .

Tworzenie nowych miejsc pracy

Tworzenie nowych miejsc pracy dla szczególnych osób, a zwłaszcza dla: osób bezrobotnych przez okres dwóch lat lub osób niepełnosprawnych, nadaje firmie prawo do korzystania z możliwości  obniżenia podatku opartym na kosztach płac takich pracowników

Porozumienia podatkowe

Malta zakończyła porozumienia podatkowe z kilkoma krajami (głównie Europejskimi ale także Kanadą i Australią) , która wzmacnia korzyści zapewniane przez Maltański wewnętrzny system legislacyjny.

Większość tych porozumień daje gwarancję, że zysk generowany na Malcie jest albo zwolniony z podatku w państwie zamieszkania inwestora, albo że taki kraj zapewni kredyt podatkowy dla maltańskiego podatku jako konsekwencja wszystkich korzyści oferowanych przez Maltę

Inne korzyści

Prowizja od własności niezbywalnej

Malta Enterprise zatwierdza przydział budynków przemysłowych w konkurencyjnych stawkach za wynajem.

Pożyczka z niższym oprocentowaniem

kwalifikujące firmy mogą korzystać z niskiego oprocentowania pożyczek pokrywających nawet ponad 75% poniesionych wydatków przedsięwziętych przez firmę

Pożyczki zagwarantowane

Malta Entreprise może zagwarantować nawet ponad 75% pożyczek podjętych przez kwalifikujące się firmy żeby sfinansować zakup majątku

Wsparcie szkoleniowe

kwalifikujące się firmy mogą czerpać korzyści z dużego wsparcia szkoleniowego. W zależności od tego czy firma jest sklasyfikowana jako “wielkie”, “małe lub średnie” przedsiębiorstwo, tego typu pomoc może rożnić się od 35% do 80% kosztów włożonych w szkolenia

Pozwolenia na pracę

Nieokreślone pozwolenia na pracę są nadane udziałowcom (lub ich nominowanym) posiadającym więcej niż 40% udziału. Określone pozwolenia na pracę dla specjalistów są nadawane zgodnie z wymogami danej firmy.